Menu Content/Inhalt
Domov arrow Riešenia arrow Red Hat
Red Hat Enterprise Virtualization

Podpora virtualizácie je jednou z nových funkcií operačného systému Red Hat Enterprise Linux 5 a je obsiahnutá už v základnom balíku produktu. Táto virtualizácia je založená na projekte Xen a KVM. Umožňuje na jednom fyzickom systéme súčasne používať viacero operačných systémov. RHEL4 & RHEL5 môžu bežať v paravirtualizovanom móde, čo umožňuje lepšiu výkonnosť a manažovateľnosť. Iné verzie RedHatu a iné operačné systémy bežia v plnovirtualizovanom móde, čo vyžaduje AMD-V alebo Intel VT hardvér.

 

RHEV pre servery

RHEV pre servery ponúka komplexný manažment funkcionalít obsahujúci live migrácie, vysokú dostupnosť (HA), manažment dátových úložišť, power manažment, plánovač systémových úloh, neporovnateľný pomer ceny a výkonu. Najnižsie TCO (total cost of ownership) pre enterprise virtualizačné platformy a okrem toho podporuje virtuálne servery najrozšírenejších operačných systémov.

RHEV pre servery pozostáva z nasledujúcich dvoch komponentov :
- RHEV Manager - virtualizačný manažér poskytujúci moderné riadenie pre virtuálne hosty a virtuálne servery.
- RHEV Hypervisor

Hypervisor je založený na KVM (Kernel-based Virtual Machine) virtualizačnej technológii, môže byť nasadený ako standalone bare metal hypervisor (obsiahnutý s RHEV pre servery) alebo ako RHEL 5.4 a vyššie (zakúpený samostatne) a nainštalovaný ako hypervisor host.

Klúčové vlastnosti :
- Bezpečnosť
- Výkonnosť
- Škálovateľnosť
- Výhodná cena

 

RHEV pre desktopy

Zvyšuje bezpečnosť, agilnosť a manažment nasadení tenkých klientov nielen v enterprise prostrediach. Pri zmene z klasických desktopových riešení na datacentrové centralizované riešenie , RHEV pre desktopy umožní bezpečne prenášať dáta medzi datacentrom a tenkým klientom a ponúkne koncovým užívateľom pracovné prostredie na nerozoznanie od klasických desktopov.

Klúčové funkcie:
- SSL encryption
- Memory page sharing and ballooning
- Multiple virtual CPUs
- Rapid provisioning
- Linked images
- Desktop pooling
- Auto suspend
- Live migration
- Load balancing
- Snapshots
- Flexible storage
- Hi-resolution display
- Streaming video
- Multi monitor display
- Bidirectional audio and video
- USB redirection
- WAN optimization
- Search-based management

RHEV pre desktopy je end-to-end virtualizačné riešenie, poskytujúce všetky funkcie, ktoré dnes enterprise prostredie požaduje pre virtualizované desktopy.

RHEV pre desktopy pozostáva z nasledujúcich dvoch komponentov:
- RHEV Hypervisor - hypervisor je založený na KVM (Kernel-based Virtual Machine) virtualizačnej technológii, môže byť nasadený ako standalone bare metal hypervisor (obsiahnutý s RHEV pre servre) alebo ako RHEL 5.4 a vyššie (zakúpený samostatne) a nainštalovaný ako hypervisor host.
- RHEV Manager pre desktop - virtualizačný manažér poskytujúci moderné riadenie pre virtuálne hosty a virtuálne desktopy.
- SPICE (Simple Protocol for Independent Computing Enviroments) - je protokol pre vzdialené zobrazovanie, bol vytvorený pre virtuálne prostredia a navrhnutý tak, aby poskytoval pre užívateľov tie isté pocity ako pri používaní tradičného lokálneho počítača.

SPICE je plne integrovaný component RHEV pre desktop a umožňuje lepší grafický výkon, lepšiu kvalitu videa a obojstraného audia. Koncový užívateľ môže k jednému vzdialenému desktop pripojiť až 4 monitory. SPICE nevyžaduje žiaden špeciálny hardvér, je to len softvérový klient, ktorý je možné automaticky nainštalovať pomocou internetového prehliadača na klientskom počítači.

SPICE sa skladá z troch komponentov:
- Ovládač vo virtuálnom desktope (Spice Driver)
- Virtuálne grafické rozhranie (Spice Device)
- SPICE klient v lokálnom klientovi (Spice Client)

Viac info o SPICE
http://www.spice-space.org/

 

 

 

Aktuality

VMware Enterprise Solution Provider partner

Friday, 27 August 2010

Dnešným dňom sa naša spoločnosť stala VMware Enterprise Solution Provider partner.

News image

Red Hat Virtualization Partner

Tuesday, 18 May 2010

Rozšírili sme svoje partnerstvo na virtualizačné riešenia.

News image

Red Hat Advanced Partner

Friday, 14 May 2010

Sme prvou spoločnosťou na Slovensku, ktorá získala štatút Red Hat Advanced Partner.

News image