Menu Content/Inhalt
Domov arrow Riešenia arrow Virtualizácia
Virtualizácia

Virtualizácia predstavuje spôsob konsolidácie IT infraštruktúry. Vo svojej podstate ju možno definovať ako softvérovú technológiu, ktorá okrem iného umožňuje efektívnejšie využívanie hardvérového vybavenia, prechod na jednotnú platformu, jednoduchú správu a riadenie systémov bez ohľadu na veľkosť spoločnosti. Virtualizácia môže výraznou mierou prispieť k znižovaniu nákladov na prevádzku IT.

Škálovateľnosť virtualizačných riešení umožňuje „ušiť“ zákazníkovi riešenie na mieru podľa jeho potrieb pri zohľadnení jeho možností.

Virtualizáciu možno rozdeliť na virtualizáciu serverov a virtualizáciu koncových staníc (desktopov).

Virtualizácia serverov (hardvérová virtualizácia, konsolidácia serverov) umožňuje na jednom fyzickom serveri prevádzkovať viac virtuálnych serverov. Vďaka tomu je možné zredukovať počet nevyťažených serverov na menší počet plne vyťažených serverov. Menej fyzického hardvéru znamená nižšie režijné náklady na jeho správu, úsporu energií a taktiež možnosť vytvorenia dynamickejšej IT infraštruktúry.

Virtualizácia koncových staníc (desktopov, tenkí klienti) predstavuje spôsob doručenia aplikácie koncovému užívateľovi bez nutnosti jej inštalácie na koncové zariadenie. Užívateľ spúšťa aplikácie z centrálneho miesta (servera), preto sa pre virtualizáciu koncových staníc používa aj výraz server-based computing, resp. technológia tenkého klienta. Takéto riešenie pomáha znižovať konflikty desktopových aplikácií, minimalizuje náklady na ich správu, zvyšuje prístupnosť aplikácie koncovému užívateľovi a znižuje bezpečnostné riziká, predovšetkým únik citlivých údajov.

Naša ponuka v oblasti virtualizácie zahŕňa široké spektrum virtualizačných riešení, založených na produktoch popredných výrobcov, napr. VMware (ESX, vSphere), Citrix (Xenserver), Xen (open source).

 

Aktuality

VMware Enterprise Solution Provider partner

Friday, 27 August 2010

Dnešným dňom sa naša spoločnosť stala VMware Enterprise Solution Provider partner.

News image

Red Hat Virtualization Partner

Tuesday, 18 May 2010

Rozšírili sme svoje partnerstvo na virtualizačné riešenia.

News image

Red Hat Advanced Partner

Friday, 14 May 2010

Sme prvou spoločnosťou na Slovensku, ktorá získala štatút Red Hat Advanced Partner.

News image